DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
Advert Advert
Haluk Akbay
Haluk Akbay
Giriş Tarihi : 09-11-2020 21:20
Güncelleme : 09-11-2020 21:22

REKABETÇİ KUR UYGULAMASI NEDEN TERCİH EDİLDİ.

 Cari denge sağlanmak esas amaçtı. Bilinçli olarak TÜRK LİRANIN DEĞERİNİ DÜŞÜRMEK TİR. amaç İHRACAATI ARTIRMAK TIR.
  Ancak Türkiye de İTHALATIMIZ çok yüksek olduğundan istenilen faydayı verme şansı yoktur. Çünkü İhracat yapan firmalarda ara malları ithal ederek üzerine ucuz işçilik ekleyerek tekrar ihracat yapmaktadır. BAŞKA BİR İFADE İLE ÇİN GİBİ UCUZ İŞÇİLİK OLMASI  HEDEFİ İLE YABANCI YATIRIMI ÇEKMEK İSTENİLMEKTEDİR. BUNUN SONUÇU İÇİNDE İŞÇİ HAKLARI OLAN KIDEM TAZMİNATI İŞ GÜVENCESİ SOSYAL SİGORTASIZ İŞÇİ ÇALIŞTIRMAYI TEŞVİK EDEREK EMEKLİLİK MAAŞLARINA TIRPAN ATMAK ESAS HEDEFTİR.
 Türkiye 20 senede uygulanan ekonomik model  ile üretimden vazgeçilmiş özelleştirme ile üreten fabrikaların kapatılarak yerlerine AVM yapmak, hizmet sektörü, inşaat sektörü öncelikli bankaları yabancı sermayeye satılarak yoksulluğu doğru hızla ilerlemektedir.

Sonuç olarak Türkiye de TL'nin değer kaybetmesi rekabetçi kur etkisi yapamıyor, aksine TL'nin düşük kalmasına, enflasyonun artmasına, dış borç yükünün yükselmesine, üretimin aksamasına neden oluyor. Halkın satın alma gücü düşüyor ve yoksullaşma oluyor.
 Saygılarımla
 

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
CHP Adapazarı örgütü İlçe Binasında bayramlaştı
E-Bülten Kayıt
BİYOGRAFİ
Kemal Kılıçdaroğlu
Kemal Kılıçdaroğlu
RÖPORTAJLAR
Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir daha seçilemeyecek
Kılıçdaroğlu: Erdoğan bir daha seçilemeyecek
ARŞİV ARAMA
http://www.superkizlar.net http://www.gaziantepfan.com http://kayseri.otelincele.net http://www.seoesc.com http://nilishe.com https://www.yenigaziantep.com http://www.gaziantepharitasi.com www.kizlarhakkinda.com