SİYASET
Giriş Tarihi : 07-09-2020 19:53   Güncelleme : 07-09-2020 19:53

Zabıta Teşkilatlarının Zabıta Haftasını kutluyorum

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Zabıta Teşkilatı’nın kuruluşunun 194. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesaj ile 4-10 Eylül Zabıta Haftası’nı kutladı.

Zabıta Teşkilatlarının Zabıta Haftasını kutluyorum

Keleş mesajında, “Her geçen gün hizmet kalitesini artıran ve personel yapısını sürekli dinamik tutan bir anlayış ile 7 gün 24 saat çalışan Zabıta Teşkilatı vatandaşımızın sağlıklı, huzur ve güven ortamında yaşamasının güvencesidir" dedi.

 

Başkan Keleş, Zabıta Teşkilat'nın onurlu geçmişe sahip olduğunu vurgulayarak insan yaşamının söz konusu olduğu her yerde zabıtanın görev ve sorumlulukları olduğunu vurguladı. Başkan Keleş zabıta mesleğinin ilke, özveri ve dürüstlüğün simgesi olduğunun altını çizerek mesajının devamında şu ifadelere yer verdi;

"Yaptığı uygulama ve denetimlerle vatandaşlarımızın esenliği için, güvenli, sağlıklı ve düzenli bir yaşam alanı hazırlayan Belediye Zabıtası, kentsel gelişimimize de katkı sağlayan önemli bir birimimizdir. Görevleri gereği Belediyenin gören gözü, işten kulağı olan Zabıta Teşkilatımız Belediye ile vatandaşlarımız arasında köprü vazifesi görmektedir. Bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Sakarya Belediyesi Zabıta Teşkilatımızı ve Ülkemizin dört bir yanında vatandaşların huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde ifa eden tüm Zabıta Teşkilatlarının Zabıta Haftasını kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum."