GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-12-2020 18:23   Güncelleme : 17-12-2020 18:36

Vekiller’den Sofuoğlu’na tepki

SAÜ’lü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ebubekir Sofuoğlu’nun ifadelerine Sakaryalı milletvekillerinden de tepki geldi.

Vekiller’den Sofuoğlu’na tepki

SAÜ’lü Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ebubekir Sofuoğlu’nun ifadelerine Sakarya’lı milletvekillerinden de tepki geldi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AKP Milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek, CHP Grub Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, İyi Parti Genel Başkanyardımcısı ve Sakarya Milletvekili ümit Dikbayır, twitter hesapları üzerinden tepkilerini gösterdi.

İşte Milletvekillerinin tepkileri:

Ali İhsan

Yavuz: Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu'nun, hem Sakarya'yı ve hem de Sakarya Üniversitesini zan altında bırakan "Fuhuş Evleri" söylemini tasvip etmemiz mümkün değildir. Derhal Sakarya'mızdan, Sakarya Üniversitemizden ve tüm öğrenci kardeşlerimizden özür dilemelidir.

Çigdem Atabek :

Ne Şehrimiz Sakarya'nın, ne örnek ilçemiz Serdivan'ın,ne de ailelerinin bize emanet ettiği değerli öğrenci kardeşlerimizin ismini böyle ağzına alamazsın, hele ki onlara ders veren bir hoca olarak! Ve üstüne birde Sayın Cumhurbaşkanımız ı bu sözlere eklemek hiç ama hiç olmadı

Engin Özkoç:

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'nun ulusal bir kanalda yaptığı asılsız açıklamalar kabul edilemez. Sakarya'mıza, Sakarya Üniversitemize, öğrencilerimize zarar veren bu açıklamalar cezasız kalmamalıdır.

Ümit Dikbayır:

Eğitim sistemimizin önündeki en büyük engel; Ak Parti’nin kadrolu öğretim üyelerinin fikri zikriyle bir olan kirli zihniyetleridir. Gençlerimizi sizin cahilliğinizden, baskılarınızdan biz kurtaracağız.

Ekrem Yüce :

Şehrimizi, üniversitelerimizi, öğrencilerimizi ve ailelerini töhmet altında bırakan açıklamaları asla kabul etmiyoruz. Biz öğrencilerimizi çok seviyoruz; öğrencilerimiz de Sakarya'yı. Tarihten aldığımız ilim ve irfan geleneğini üniversitelerimizle sürdürmeye devam ediyoruz.