GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-09-2020 23:56   Güncelleme : 02-09-2020 00:05

Sedat Peker’in Anne, Baba Sevgisi

Dün Adamanset olarak Emirdağ Mezarlığı dolaştık. Sakarya’ya hizmetleri geçen eski başkanları mezarlarını ziyaret ettik. Emirdağ’da rahmetli arkadaşlarımız Hasan-Hüseyin Keskin mezarlarına giderken Sedat Peker’in Anne ve babasını mezarları da oradaydı..Duamızı ettik. Sonra arkadaşlarımız mezarlarına geçtik.

Sedat Peker’in Anne, Baba Sevgisi

Sedat Peker’in anne-Baba ve Sakarya sevgisini birçoğumuz biliriz.

Sedat Peker, Tehditle tahsilât yapmak, zorla alıkoymak, adam öldürmeye azmettirmek ve benzeri suçlardan hakkında birçok suçlama yapılmasına rağmen ben Sedat Pekerin insancıl, beşeriyetçi, insan odaklı, insan merkezli biri olduğuna inanlardanım.

Sedat Peker benim düşüncem göre Hümanist biridir.
1999 Depremi sonrasında Sakarya'da aşevleri ve yardım çadırları kuran, 17 Ağustos 1999 depreminde Sakarya’da depremzaler için yaptığı yardımlarla Sakaryalıların gönlünde taht kurmuştu.

Bende onun eski stadyum önünde kurduğu aşevinde yemek yemiştim.

1999 depremi sonrasında Sakarya'ya yaptığı hizmetlerden dolayı Sedat Peker'e 'hizmet nişanı' verilmişti.

Aryıca, Kocaeli Spastik Engelliler Derneği ve Erken Doğan Çocukları Yaşatma Derneği gibi kuruluşlara yaptığı yardımlarla gündeme gelmiştir.

9 Mart 2015'te Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı'nın (ZEREV) TİM Center'da organize ettiği Yılın En İyileri Ödül Töreni'nde Sedat Peker'e yaptığı yardımlardan dolayı En Hayırsever İş Adamı ve Yaşam Boyu Onur Ödülü verildi.

4 Nisan 2015'te Memleketçi Sanayici ve İş Adamları Derneği (MİSİAD) İzmir şubesinin açılışına onursal başkan sıfatıyla katılmıştır.

Peker'in yaptığı yardımlar zaman zaman basına yansımaktadır.

Bunların arasında Suriye Türkmenlerine dört tır gıda malzemesi yardımı ve Türkmen Dağı Tugayları'na iki tır telsiz, laptop, fotoğraf makinesi ve insansız hava aracı ve 10 adet 4x4 lüks arazi aracı yollanması da vardır.

Sonuç olarak, ben Sedat Peker’le tanışlığımız bu güne kadar olmamıştır. Bir, iki sefer kendisini uzaktan izleme imkânım oldu o kadar.

Ama Sedat Peker’in Sakarya’lı olarak onun Sakarya sevgisini ve Anne, Baba sevgisini bilen biriyim.

Hikmet Metin Çavdar