SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2020 12:58   Güncelleme : 09-09-2020 12:58

”Sakarya Irkçılığın Zıt Anlamlısıdır”,

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı şehrimize ilişkin son zamanlarda yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

”Sakarya Irkçılığın Zıt Anlamlısıdır”,

İYİ Parti Adapazarı İlçe Başkanı Serdip Dokumacı şehrimize ilişkin son zamanlarda yaşananlarla  ilgili  açıklama yaptı.Açıklamasında;

Değerli hemşehrilerimiz son günlerde şehrimize yönelik yapılan yakıştırmalar daha doğrusu çamur atma girişimleri, hepimizi derinden üzmektedir.

İlk olarak konusu farklı olan, yapanlarının en ağır cezayı almasını arzu ettiğimiz çirkin bir olay neticesinde tüm şehir IRKÇILIK ile suçlanmaya çalışıldı.Öncelikle şunu söyleyeyim, Sakarya bu ülkede en son ırkçılıkla suçlanabilecek şehirdir. Bu şehirde kaç kültürün bir arada,uzun yıllardır beraber yaşadığı,evlilikler neticesinde akraba bağlarının kurulduğu herkesçe bilinmektedir.O nedenle bu konuda net olarak;”Sakarya Irkçılığın Zıt Anlamlısıdır”,diyerek konuyu kapatabiliriz.Bu şehir tüm kültürleriyle hep dostça yaşadı bundan sonrada dostça yaşamaya devam edecektir.

Sanki bu olay şehrimizi üzmemiş gibi ikinci bir yakıştırmada dün bir hadsizden geldi.Koca bir şehre ülkenin bütün pisliklerini yapıştırmaya çalıştığı gibi, çamur atma işini Kurtuluş savaşına kadar götürebilme cehaletini de gösterdi.Bizler gibi bu yakıştırmalardan rahatsız olan binlerce Sakarya’lıya da “Canları cehenneme”diyerek son noktayı koydu.

Herkes şunu bilsinki;Sakarya öyle aklına esenin şamar oğlanına çevireceği bir memleket değildir.Sakarya vatanına ,bayrağına bağlı,birçok kültürden insanın bir arada yaşadığı, ülkemizin cennet köşelerinden biridir.Her yerde olduğu gibi bizim şehrimizde de çürük yumurtalar çıkmıştır.Ama bunları bütün şehre mal etmek kimsenin hakkı da değildir, haddi de. Tüm bu nedenlerle bu hadsizliği yapan şahsı tüm Sakarya halkından açık bir özür dilemeye davet ediyorum. Özrü kabul görür mü ,görmez mi onu da vatansever Sakarya değerlendirecektir.