GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-12-2020 20:19   Güncelleme : 09-12-2020 20:19

Sabancı'da şok: 100 milyon dolarlık Atlı Köşk'te ihtiyati tedbir!

Güler Sabancı'nın kız kardeşi Sevgi Sabancı, ailesi tarafından yasak mirasçılığından doğan haklarının yıllardır verilmemesi üzerine dava açtı. Davada önemli bir ara karar alındı.

Sabancı'da şok: 100 milyon dolarlık Atlı Köşk'te ihtiyati tedbir!

Güler Sabancı'nın kızkardeşi Sevgi Sabancı, ailesi tarafından yasak mirasçılığındsn doğan haklarının yıllardır verilmemesi üzerine dava açtı.

GERÇEK GÜNDEM' min haberine göre, Sevgi Sabancı'nın ablası Güler Sabancı, aile şirketi Sabancı Holding ve diğer aile bireylerine açtığı davada çok önemli bir ara karar alındı.

Sevgi Sabancı dedesi Hacı Ömer Sabancı'nın eski ikameti olan, halen müze olarak kullanılan Atlı Köşk için ihtiyati tedbir kararı koydurdu.

3. KİŞİLERE DEVİR VE İNTİKAL YASAK!

www.gercekgundem.com'un haberine göre; İstanbul 5. Aile Mahkemesi'nin verdiği ara kararda şu ifadeler yer aldı. "Davalılardan Hacı Ömer Sabancı Holding AŞ adına kayıtlı olan İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Mirgün Çeşmesi Sokağı Mevkii 92 Ada 3 parselde kayıtlı taşınmaz üzerine üçüncü şahıslara devir ve intikalinin önlenmesi bakımından işbu dava sonuçlanıncaya kadar İHTİYATİ TEDBİR konulmasına,"

Sevgi Sabancı vekilleri Av. Prof. Dr. Cemal Şanlı, Av. Volkan Arıkan ve Av. Dr. Ural Aküzüm'ün sunduğu dava dilekçesinde Sevgi Sabancı'nın Sabancı Ailesi'nin bir ferdi olarak Hacı Ömer Sabancı ve Sadıka Sabancı mirasından haksız yere mahrum bırakıldığı belirtildi.

DEĞERİ ASGARİ 100 MİLYON USD!

Atlı Köşk'ün içindeki tarihi eser ve antikalar haricindeki değerinin 100 milyon USD civarında olduğu öğrenildi. 16 Ekim 2017'deki bilirkişi raporunda Atlı Köşk'ün değeri 400 milyon TL olarak belirlenmişti.

SABANCI HOLDİNG VE AKBANK DAVALARI YOLDA...

Sevgi Sabancı'nın haklarını gaspettiklerini düşündüğü başta ablası Güler Sabancı olmak üzere aile bireylerine çok kızgın olduğu, miras hakları için Sabancı Holding'e ve finans grubuna dönük tüm miras hukuku davalarını açma kararını aldığı, hazırlıklarını tamamladığı öğrenildi.