KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 19-03-2021 15:38   Güncelleme : 19-03-2021 15:38

Öğretmenlerden ‘Çanakkale Geçilmez’ tiyatrosu

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma günü kapsamında Mithatpaşa Ortaokulu öğretmenleri tarafından yazılan, yönetilen ve oynanan ‘Çanakkale Geçilmez’ tiyatro oyunu büyük yankı uyandırdı.

Öğretmenlerden ‘Çanakkale Geçilmez’ tiyatrosu

Pandemi dolayısıyla öğretmenlerin hazırladığı oyunda Çanakkale Savaşı’nda aynı anda cepheye giden asker kardeşlerin hastanede ağır yaralı bir şekilde karşılaşması ve ağabeyin şehit olması üzerine senaryo yazıldı.

Okul öğretmenleri her şeyiyle kendi eserleri olan tiyatro oyununda profesyonel sanatçılara taş çıkartan bir performans sergilediler.

DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI

Mithatpaşa Ortıaokulu Müdürü Hüseyin Mutlu YouTube, Instagram hesaplarında yayınlanan ve izleyenlerden büyük takdir gören tiyatro oyunu sonrasında tüm öğretmenlere teşekkür etti.

 

Böyle anlamlı bir günde aile olmanın özelliğini bir kez daha göstermiş olmanın gururunu yaşadıklarını belirten okul müdürü Hüseyin Mutlu, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106, yıldönümü için hazırladıklarını tiyatro oyununun salgın hastalık sürecinde okullarına unutulmayacak anılar kazandırdığı gibi izleyen tüm vatandaşlara da duygulu anlar yaşattığını dile getirdi.