GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2020 12:09   Güncelleme : 21-08-2020 12:09

“Müjde” hayırlara vesile olur İnşallah!..

Korkusuz yazarı Ahmet Takan, Erdoğan'ın bugün açıklayacağı müjdeyi köşesine taşıdı. Takan, 'iş dünyasında bazı çevrelerde dolaşan fısıltıları' aktardı.

“Müjde” hayırlara vesile olur İnşallah!..

Korkusuz yazarı Ahmet Takan,  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bugün açıklayacağı “müjdeye” yönelik bir yazı kaleme aldı.

"İş dünyasında bazı çevrelerde dolaşan fısıltı şöyleydi" diyen Takan, aldığı bilgiyi aktardı: “Çin ile çok yüklü ve önemli miktarda swap anlaşması yapılmak üzere. Eğer bu gerçekleşirse Erdoğan Cuma günü bunu açıklayabilir.”

akan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Benim esas dikkatimi çeken iki husus oldu. Birincisi, bakan Berat Albayrak’ın önceki gün kayınbabasının “müjde”sine yaptığı yorumdu;

“Hakikaten Türkiye için bir eksen değişikliği, değişim ve dönüşüm noktasında önemli bir süreç olacak, önemli bir haber olacak..”

İkincisi, iletişim başkanı Fahrettin Altun’un dün yaptığı açıklamaydı;

“Sayın Cumhurbaşkanımızın cuma günü vereceğini söylediği müjdeye ilişkin birtakım spekülasyonların yapıldığını görüyoruz. Lütfen bu spekülasyonlara kulak asmayın. “Birincisi; Berat Albayrak, “eksen değişikliği” ile neyi kast ediyordu?.. “Müjde”, Karadeniz’de bulunduğu iddia edilen enerji kaynakları ise bu Türkiye’nin eksenini nasıl değiştirebilirdi?.. Çünkü, Türkiye’de yerleşik algıya göre, “eksen değişikliği” denildi mi ilk akla NATO’dan çıkmak ve Avrasyacılık gelir.

İkincisi; Fahrettin Altun yaptığı açıklama ile Karadeniz’de doğalgaz, petrol bulundu haberlerini yalanlıyor muydu ?

Bunları alt alta dizdim. Çünkü, “müjde” gündeme düştüğünde iş dünyasında da çok önemli bir fısıltı kulaktan kulaktan kulağa yayılıyordu. İş dünyasında bazı çevrelerde dolaşan fısıltı şöyleydi;

“Çin ile çok yüklü ve önemli miktarda swap anlaşması yapılmak üzere. Eğer bu gerçekleşirse Erdoğan Cuma günü bunu açıklayabilir.”

İddia edilen rakama inanamadım. O yüzden yazmıyorum. İş çevrelerindeki söylentiyi duyar duymaz aklıma hemen Biden’in 7 ay sonra buzdolabından çıkarılan Tayyip Erdoğan aleyhtarı söylemleri geldi. Çin işi doğruysa/doğru çıkarsa acaba ABD ile papaz olmanın alt yapısı mı hazırlanmıştı?..

“Müjde” hayırlara vesile olur İnşallah!..