SİYASET
Giriş Tarihi : 29-01-2021 18:17   Güncelleme : 29-01-2021 18:17

Mehmet Ali Çelebi CHP'den istifa etti

CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi TBMM Basın Odası'nda açıklama yaptı. .Çelebi, CHP'den istifa ettiğini açıkladı.

Mehmet Ali Çelebi CHP'den istifa etti

GERÇEK GÜNDEM- CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi TBMM Basın Odası'nda açıklama yaptı.

Çelebi ile birlikte hareket eden ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in açıklamasına katıldı. 

Çelebi açıklamasında CHP'ye yönelik eleştirilerini sıralayarak partiden istifa ettiğini duyurdu. 

Çelebi'nin açıklamaları şöyle oldu:

CHP yöneticileri yanlışları düzeltmektense bende bozguncu bir ruh görmüşlerdir. Başka partileri parlatan CHP'ye geldik. Yabancılardan demokrasi dilenen CHP'ye geldik.

Atatürk demekten imtina eden CHP'ye geldik. HDP yönetimine ses çıkaramayan CHP'ye geldik. Kumpaslarla dizayn edilen kurultaylara, aklına istifa gelmeyen makam sevicilerin olduğu CHP'ye geldik. Abdullah Gül ve türevlerine bel bağlayan CHP'ye geldik. HDP'nin dizinin dibinde iktidarı arayan CHP'ye geldik.

Silivri'de teslim olmadım şimdi de olmuyorum. O zaman tehditlere boyun eğmedim şimdi de eğmiyorum.

Yanlışları görüp susabilirdim. Bunu size yapamam. Bunu kendime yapamam.  Cumhuriyetimize ve milletimize bunu yapamazdım. Bize halkın kalbine kazınmak yeter. 

CHP içerisinde çok güzel insanlar tanıdım. CHP'nin 6 okunu, cumhuriyetin ateşini görmek beni evimde yuvamda hissetirdi. Beni onca çarpıklığa susmak için vekil tayin etmediniz. 

Tarafım 29 Ekim ruhudur. 10 Aralık ve kurukçularının zihniyeti değil. Sönerek yok olmayacağım. Yanıyorum öyleyse varım. Hakkınızı helal edin.