GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-12-2020 15:01   Güncelleme : 16-12-2020 16:17

Meclis üyesi ağır cezada

Muratpaşa Belediyesi Meclis Üyesi E.K.’nın şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal etme suçlarından yargılandığı Antalya 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 8 Aralık’taki duruşmada görevsizlik kararı vermesi nedeniyle zorla senet imzalatmanın da aralarında olduğu bir dizi suçtan E.K.’nın ayrı ayrı yargılanması için dosya Ağır Ceza Mahkemesi’ne temyiz yolu açık olmak üzere havale edildi

Meclis üyesi ağır cezada

Meclis üyesi ağır cezada

Edinilen bilgiye göre Meclis üyesi E.K Antalya’nın Muratpaşa İlçesi’nde S.K. isimli kadına ait bir işletmeye ortak olduktan sonra S.K ile arasında çıkan anlaşmazlık sonucu işletmenin ortaklığından ayrıldı.

Sonrasında iddiaya göre E.K., S.K.’ya 2’si 50 bin TL biri 14 bin Lira olmak üzere 3 senet imzalattı.

Akdenizgercek gazetesinden Yasin SALİHOĞLU'unun haberine göre S.K. bu senetlerin kendisine zorla imzalatıldığını, eğer imzalamaz ise aralarında yaşanan ilişkinin ailesine söylenmekle ve görüntülerin yayılmasıyla tehdit edildiği iddiası ile 2018 yılında mahkemeye başvurdu. Yine S.K.’nın iddiasına göre, mahkeme sürecinde kendisi ile iletişime geçen E.K. eğer mahkemeden çekilmezse ilişkilerine ait olan videoları internette yayımlayacağını söyledi.

S.K. mahkemeden geri çekilse de özel hayatın gizliliğini ihlal etme ve şantaj suçlarından kamu davasına çevrilen dava, mahkeme tarafından görevsizlik kararı alınarak Antalya Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edildi.