GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 15:25   Güncelleme : 22-12-2020 15:25

Kubilay hala yaşıyor

Atatürkçü düşünce derneği Sakarya şube başkanı Aslıhan ateş, Ebedi önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu çağdaş, laik ve tam bağımsız Türkiye cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana gerici odakların hedef tahtası olmuştur.

Kubilay hala yaşıyor

İnsanlarımızı kula kul olmaktan kurtarıp, "yurttaş" yapan, din ve vicdan özgürlüğü tanıyan, yaptığı devrimlerle kadın-erkek eşitliğini sağlayan, eğitim-öğretim birliği kanununu çıkartarak eğitimi çağdaş değerlerle buluşturan, "en doğru, en gerçek tarikat medeniyet tarikatıdır." diyerek, tekke ve zaviyeleri kapatan, her alanda tam bağımsız bir ülke olma onuruna eriştiren cumhuriyet, şeriat yanlılarını, hilafet özentilerini rahatsız etmiştir.

Cumhuriyetin genç bir neferi olan, asteğmen, öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay işte bu cumhuriyet düşmanları tarafından 23 aralık 1930'da katledilmiştir.

Kubilay'ı haince katleden zihniyetin taraflarını, bugün hala görmekteyiz.

Laik cumhuriyetin önemini anlamayan, anlamak istemeyen, kendi çıkarları uğruna içine sindiremeyenlerin, yıllarca tarikatlarla kol kola verdiğini, sonra da günah çıkartarak "kandırıldık" bahanesine sığındıklarını iyi biliyoruz.!

Ayasofya'ya "şeriat isteriz" diye yürüyen hilafet yanlılarına, hiç çekinmeden hilafet çağrısı yapan kurumlara, her fırsatta Atatürk’e hakaret edenlere sesini çıkarmayan iktidar sahiplerini bir kez daha "kandırılmamaları" adına uyarıyoruz. Laik cumhuriyet sizlerin de varlık sebebidir, sahip çıkınız.!

Bu sebeple, tekrar ve en yüksek sesimizle hatırlatmak isteriz ki; Mustafa Fehmi Kubilay hala yaşıyor.! Kanımızda, canımızda, fikrimizde ve yüreğimizde….

Her birimiz, çağdaş, laik ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için Kubilay gibi göğüs germeye hazırız.

Yolumuza ışık tutan Mustafa Fehmi Kubilay’ı, onunla birlikte katledilen bekçi hasan ve bekçi Şevki’yi saygı ve rahmetle anıyoruz.