GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-07-2020 16:13   Güncelleme : 20-07-2020 16:13

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46'ncı yıl dönümü

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail ERGÜL, Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 46’ncı yıl dönümünde Şehitlerimizi ve Gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46'ncı yıl dönümü

20 Temmuz 1974 tarihinde başlatılan harekâtı, yavru vatanımız  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde barışı sağlayan şanlı bir zafer’dir. Kahraman ordumuzun gerçekleştirdiği Barış Harekâtı sonrası güven ve istikrar ortamında kurulup gelişen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, güçlü bir devlet yapısına kavuşmuştur.

Mevcut koşullarda uluslararası toplum, adada barış ve huzurun kalıcı şekilde tesisi için her fırsatta çözümden yana tavır koyan Kıbrıslı Türklerin yanında yer almak, çözüm önerilerini elinin tersiyle iten Rum kesimine karşı açık bir tavır almak durumundadır. Anavatan, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her zaman yavru vatanın yanında olmaya devam edecektir.

Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini desteklemeyi sürdürecek, gerek Kıbrıs Adasında, gerek Doğu Akdeniz de barış, özgürlük ve istikrar ortamının teminatı olacaktır" şeklinde konuştu.