SİYASET
Giriş Tarihi : 25-01-2021 19:16   Güncelleme : 25-01-2021 19:16

Karamollaoğlu'ndan 'Saadet Partisi Cumhur İttifakı'nda yer alacak mı?'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan görüştü. Karamollaoğlu "Saadet Partisi Cumhur İttifakı'nda yer alacak mı?" sorusuna, "Ben ısrarla tekrar tekrar söylüyorum seçim sathı mailine girilmeden ittifak konuları gündemde olmaz" yanıtını verdi.

Karamollaoğlu'ndan 'Saadet Partisi Cumhur İttifakı'nda yer alacak mı?'

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ittifak tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Daha önce AKP ile ittifak yapılabileceğini söyleyen Karamollaoğlu, "Saadet Partisi Cumhur İttifakı'nda yer alacak mı?" sorusuna, "Seçim sathı mailine girilmeden ittifak konuları gündemde olmaz" yanıtını verdi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bir araya geldi.

Karamollaoğlu ile Babacan, Saadet Partisi Genel Merkezi'nde yaptıkları görüşme sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Siyasi partilerin ülkenin içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için fikir alışverişinde bulunmasının önemli olduğunu belirten Karamollaoğlu, bu tür görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

Karamollaoğlu "Saadet Partisi Cumhur İttifakı'nda yer alacak mı?" sorusu üzerine bu konunun her yerde konuşulduğuna değindi. "Ben ısrarla tekrar tekrar söylüyorum seçim sathı mailine girilmeden ittifak konuları gündemde olmaz" diyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

"Siyasi partilerin birbirleriyle daha yumuşak irtibat sağlamaları, dirsek temasında bulunmaları, fikir alışverişi yapmaları tabiidir. Bundan dolayı da ben gerek muhalefet gerekse iktidarın bu konuda müspet adım atmalarını yani söz düellosundan çok bir araya gelip ülke problemlerini de birlikte mütalaa etmelerinin daha olumlu, daha faydalı olacağına inanıyorum."

"AKP'nin somut olarak doğru bulmadığınız politikalar nelerdir?" sorusuna Karamollaoğlu, "Herkes birbiriyle ittifak yapabilir. Bu sanki ittifak oluyormuş, hemen yani karar verildi, 'Şu değişirse olur' gibi bir noktaya getirilmemeli" yanıtını verdi.