GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-06-2021 12:19   Güncelleme : 27-06-2021 12:25

KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİNE TARAKLILARDAN YOĞUN İLGİ

Taraklı Kızılay Temsilciliğin ve Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Taraklı Kültürevi önünde düzenlenen Kan Bağışı etkinliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİNE TARAKLILARDAN YOĞUN İLGİ

Bir yılı aşkın süredir tüm dünyanın mücadelesini sürdürdüğü Covid-19 virüsü sebebiyle ülke genelinde stoklarının kritik seviyeye düştüğü bu dönemde sağlıklı bireylerin kan bağışı davetine yoğun ilgi göstermesinin sevindirici olduğunu ifade eden Kızılay Taraklı Koordinatörü Alaattin Yılmaz: Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki tüm gelişmelere rağmen kan ve kandan elde edilen ürünlerin yerine geçebilecek alternatif bir tedavi aracı bulunamamıştır. Bugün yapılan kan bağışları ihtiyacı olan hastalara, ailelerine umut olacak. Hiçbir karşılık beklemeksizin kan bağışında bulunan bağışçılarımıza ve bu etkinliğimize katkıda bulunanlara teşekkür ederim. dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Serkan Korkmaz,Şube Müdürü Remzi Şengül,okul müdürleri ve öğretmenlerin de büyük katılım sağladığı kan bağışı kampanyasına Taraklı Kaymakamlığı görevinin son gününde Kaymakam Levent Küçük’de kan vererek destekte bulundu..

Yusuf İzzettin Kömürcü