GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-03-2021 11:55   Güncelleme : 07-03-2021 12:18

Kadın ve erkek birlikte çözüm üretmeli

Türk Kadınlar Birliği 2. Başkanı Nurçin Süzen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Süzen, "Kadın, erkek bir araya gelip çözüm üretmek için birlikte mücadele etmemiz gerektiğini anlayınca, '8 Mart' bayram havasında kutlayacağımız gün olacaktır" dedi.

Kadın ve erkek birlikte   çözüm üretmeli

8 Mart Dünya Kadınlar Günü için pandemi nedeniyle bir etkinlik düzenlenmediğini belirten Türk Kadınlar Birliği 2. Başkanı Nurçin Süzen, günün anlam ve önenimi ifade eden bir açıklamada bulundu.

Nurçin Süzen, toplumsal cinsiyet eşitliği için verilen mücadeleye vurgu yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Dünya kadın hakları günü! Tüm dünya da kadınların daha insanca yaşama isteğini dile getirdikleri bir mücadele ve dayanışma günüdür.

İnsan hakları hareketinde bir odak noktası, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği için verilen mücadelenin adıdır.

Bugün halen toplumun büyük kesimlerinde, kadınlara karşı belirli ön yargıların egemen olması,  kadının aile içinde töre ve namus cinayetlerine maruz kalması, insan hakları açısından kadınların yaşadıkları sorunlardır. Yapılan bu ayrımcılık, bu şiddet aslında toplumu etkileyen, örseleyen, topluma yönelik şiddettir. İnsanca yaşama sorunudur. 

MÜCADELEYE DEVAM ETMELİ

Hakları için canlarıyla bedel ödeyen kadınların, düşünce ve inanış ruhunu anlayarak, benimseyerek,  biz kadınlar öncelikle kendi varlığına inanmalı, kendine güvenmeli, gücünün farkına varmalı ve   örgütlenerek, özgürleşip istediklerini elde etme yolunda yılmadan mücadeleye devam etmelidir. 

Ne zaman ki! Önyargıların, geleneklerin diliyle değil, eşitliğin, barışın, özgürlüğün, yaşam hakkının dili ile konuşulunca; Kadın, erkek bir araya gelip çözüm üretmek için birlikte mücadele etmemiz gerektiğini anlayınca, '8 Mart' bayram havasında kutlayacağımız gün olacaktır."

ÜLKEMİZ ve DÜNYA KADINLARININ Emekçi Kadınlar Günü kutlu olsun."