SİYASET
Giriş Tarihi : 02-02-2021 01:55   Güncelleme : 02-02-2021 02:02

Haluk Akbay mecliste gündem dışı söz aldı

Sayın başkan, sayın meclis üyeleri, kurumumuzun değerli çalışanları, misafirlerimiz, basınımızın emekçileri hepinizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

Haluk Akbay mecliste gündem dışı söz aldı

Sayın başkan ve meclis üyeleri,

Son günlerde yerel basınımızda ve yerel tv 264 de kısa bir süre önce coranavirüs nedeni ile hayatını kaybeden 2 dönem Adapazarı belediye başkanlığı ve 1 dönem büyükşehir belediye başkanlığı yapmış rahmetli Aziz Duran’ın ismi’nin  “donatım parka” verilmesi talebi gündemde konuşuluyor.

Rahmetli aziz duran; 27 Mart 1994 ilk Adapazarı belediye başkanlığını yaptıktan sonra 18 Nisan 1999 da tekrar Adapazarı seçmeni ikinci kez başkanlığı kendisine tevdi etmiştir.

Seçildiğinin 4 üncü ayında 17 ağustos 1999 da büyük Marmara depremini yaşamış o zor günlerde de herkesin şehri terk ettiği dönemde bu kenti başta alt yapısı olmak üzere yeniden gayretli çalışmalarla imar etmeye çalışmış tekrar yaşamın başlanmasını sağlayacak adımları atmıştır. Bu çalışmalarından biride o gün önemini hissetmediğimiz Adnan Menderes caddesi üzerindeki dört yol üzerine kendi gayreti ile alt-üst geçiti yapmıştır. Bugün yoğun trafik ‘e rağmen güvenli bir şekilde kullanılmaktadır. Komşumuz İzmit ise daha yeni böyle bir geçide kavuşmuştur.

Rahmetli aziz duran 27 Mart 2004 de Sakarya büyükşehir belediye başkanı olarak seçilmiş 2009 yılına kadar şehrimize hizmet etmiştir.

Sayın başkan ve meclis üyeleri,

Toplumu toplum yapan, insanı insan yapan bir değer olan vefamızı yerine getirmek amacıyla rahmetli eski başkanımız aziz duranın isminin Adnan Menderes caddesinde bulunan alt-üst geçide Adapazarı belediyesi meclisi olarak karar alınarak büyük şehir meclisine isminin verilmesini sunulmasını sizlere öneri olarak sunuyorum. Bu konuda da mecliste bir gündem oluşturulmasını saygılarımla arz ve talep ediyorum.

Sayın başkan ve meclis üyeleri,

Yine Sakarya’mızda doğan bu kentimiz de 91 sene yaşayan, o bir Sakarya’lı, o bir öğretmen, o bir eğitimci, gazeteci yazar bulduğu hayırseverler sayesinde okullarımıza çok sayıda çeşme yaptıran hayırsever, duayen bir basın mensubunun,“Abdullah Çelik”hocamızın, Adapazarı belediye meclisi olarak uygun görülecek bir yere adının verilmesini de takdirlerinize arz ediyorum. Karar yine meclisimizdir.

Sözlerimi şöyle tamamlamak istiyorum değerli meclis üyelerimiz,

Vefa milletin tarlasıdır, ahde vefa kulluğun güvencesidir, vefa dost ikliminde yaşayan güllerdendir.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla