SİYASET
Giriş Tarihi : 08-07-2021 21:28   Güncelleme : 08-07-2021 21:28

Gelecek Partisi İl Başkanlığı bugün basın toplantısı gerçekleştirdi

. Basın toplantısına Gelecek Partisi Genel Merkez Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel Genel Merkez İçişleri Politikaları Başkanı İzzettin Küçük, Genel Başkan Danışmanı Kemal Şişman, Kurucular Kurulu Üyesi Can Cankesen, Kurucular Kurulu Üyesi Güzin Yıldız ve Kurucular Kurulu Üyesi Zekayi Doğan katıldı.

Gelecek Partisi İl Başkanlığı bugün basın toplantısı gerçekleştirdi

“ÇALIŞMALARIMIZ ENGELLENMEYE ÇALIŞILDI”

Basın toplantısında konuşma yapan Gelecek Partisi Genel Merkez Gençlik Politikaları Başkanı Mustafa Gözel, Gelecek Partisi’nin kuruluş sürecini anlatarak, “Biz parti kurduğumuzda cesaretimizden dolayı bizi tebrik ediyorlardı. Biz insanlar olarak çabuk unutuyoruz. Hatırlayacak olursak Türkiye’de parti kuruluyor demek ciddi bir cesaret işidir. Ciddi bir korku hissiyatı oluşturuyor. Parti kurulurken sanki FETÖ’den içeri alınacakmış gibi bir algı oluşturuldu. Tek bir falso tek bir örgütleniş partimizde bulunamadı ve bulunamayacak. Merkez medya, partimize karşı oluşturduğu ambargolardan 1 buçuk yıldır parti kuruluşu da dahil olmak üzere yüzde 49,5 oy almış bir başbakan bir parti kuracak ve halen iktidar olan bir partiden ayrılarak il başkanları ayrılmış üyelerden bir parti kuruluşu olacak bu parti haber dahil olmayacak. Yaptığımız bütün çalışmalar merkez yönetim tarafından engellenmeye çalışıldı. Fakat sosyal medya ve yere basın le yaptığımız iş birliği ile milletimizin teveccühü partimizde arttı” dedi.

“VATANDAŞA 1 YIL BAKAMADILAR”

Koronavirüs sürecinde Türkiye olarak zorlu bir süreçten geçtiğimizi ve ekonomik krizlerin yaşandığına değinen Başkan Gözel, “Bir siyasi partinin ülkeyi yönetmeye aday kadroları varsa bugün de ülkenin sorunlarına çözüm üretebilmesi gerekir. Koronavirüs ve ekonomik krizin nasıl atlatılabileceğine dair çalışmalar yapıldı. Korona takvimi diye bir projeye başlandı bugün ki koronavirüs salgının da parasal gelişmelerde esnaf odaları çiftçilerimize 30-40 yıllık vergisini ödemiş vatandaşımıza iktidar 1 yılda vergisini ödeyemedi. Esnaflar borçlandırıldı, ihtiyaçlarını karşılayamayacak basit destekler sağlandı. İBAN dağıtılarak vatandaştan para istemeye konusu yaşandı. Haftalarca maske bulamadık. İçinde bulunduğumuz salgın süreci içinden çıkılamayacak bir hal aldı. Yeni kamu öncelikleri ile beraber Türkiye’de ekonomik krizden çıkmanın kısa, orta ve uzun vadeli bir ekonomik programını kamuoyu ve bütün siyasi partiler ile paylaştık” ifadelerine yer verdi. Konuşmaların ardından Gelecek Partisi heyeti Uzun Çarşı’da esnaf ziyaretinde bulundu.