GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-05-2021 18:08   Güncelleme : 21-05-2021 18:08

FETÖ'nün akılalmaz yöntemi: Camilerin kadınlar bölümünde...

FETÖ terör örgütünün örgütteki dağılmayı önlemek amacıyla finansal yapılanma adı altında camilerde para topladığı ortaya çıktı.

FETÖ'nün akılalmaz yöntemi: Camilerin kadınlar bölümünde...

FETÖ terör örgütünün örgüt içi dağılmayı engellemek için Camileri kullandığı ortaya çıktı. 

CAMİLERDE KİTAP ARASINA PARA

FETÖ, örgütteki dağılmayı önlemek için “Finansal Yapılanma” altında özellikle sözde “mağdur aileler” için de çalışmalar yürütüyor. 

Halen örgütsel faaliyetlerine devam eden ve örgütün üst düzey yetkililerince yönlendirilen şahıslar, illerde bulunan camilerin kadınlar bölümündeki kitapların arasına, seccade altı gibi yerlere para bırakıyor.

Ardından örgütün üst düzey sorumluları sosyal medya hesapları üzerinden irtibata geçiyor, hem para bırakılan yerleri söylüyor hem de bu paraların hangi örgüt mensubuna gönderileceği talimatını veriyor.

Örgüt mensupları camilerden bu paraları alarak eşleri tutuklu bayanlarla irtibata geçiyor, onlardan IBAN numarası istiyor ve ATM’ler aracılığıyla paralar hesaplarına yollanıyor. Kime gönderileceği belirtilmeyen paralar ise FETÖ’ye ait öğrenci evlerinde kalan üniversite/yüksek lisans öğrencilerine veriliyor.

Hürriyet'ten Nedim Şener'in aktardığına göre örgüt içerisinde -sözde- Eyalet Hadimi, BB (Büyük Bölgeci) ve ETM (Eyalet Talebe Mesulü) şeklinde faaliyet gösteren şahısların, “Pazarlamacı Zarfı” adı altında, sözde mağdur ailelere dağıtılmak üzere Küçük Bölgeci’ye nakit para verdiği belirlendi.

Örgüt ayrıca, “Dershane Tadilat Kalemi” adı altında geçmiş dönemde örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane çalışanlarına ve ailelerine (sözde dershane mağdurlarına) nakit para dağıtıyor.

“Merkez Tadilat Kalemi” adı altında ise FETÖ’nün sözde il abisi örgüt mensubunun maliyecisine para veriliyor. Bu para il abisi örgüt mensubunun inisiyatifinde dağıtılıyor. Ayrıca, “Kurum Tadilat Kalemi” adı altında örgüte bağlı faaliyet yürüten dershane, şirket çalışanı olup sözde mağdur olan ailelere nakit dağıtılıyor.