SİYASET
Giriş Tarihi : 03-03-2021 19:07   Güncelleme : 03-03-2021 19:07

Fatma Kurtuluş CHP'den İstifa etti

Muharrem İnce’nin kuracağı Memleket Hareketi’ne katılacağını açıklayan Sakarya'nın 14 Kurultay delegesinden biri olan Adapazarı eski İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, bugün kendi işyerinde düzenlediği basın açıklamasıyla CHP'den istifa etti.

Fatma Kurtuluş CHP'den İstifa etti

Memleket Hareketi’ne katılacağını açıklayan Sakarya'nın 14 Kurultay delegesinden biri olan Adapazarı eski İlçe Başkanı Fatma Kurtuluş, bugün kendi işyerinde düzenlediği basın açıklamasıyla CHP'den istifa etti. 

Partisine olan bir kızgınlık sonucu istifa etmediğini belirten Kurtuluş, yeni bir başlangıca olan umutlar nedeniyle istifa ettiğini ifade etti. Kurtuluş, "İktidar olmak istemeyen bir yönetimin parti içindeki kör döğüşüne ortak olmak bununla zaman kaybetmek istemiyoruz. Biz şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyoruz!" ifadelerini kullandı.

Kurtuluş, istifasıyla ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

BİZ ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUZ
Burada yaşanmışlıkları kamuoyu önünde tartışmak, olanları açmak niyetinde değilim. Şu anda bir kızgınlığın, bir nefretin sonucu olarak değil yeni bir başlangıca olan umutlarımızla karşınızdayım. Söylemek istediğim, insanların düşünmesini istediğim şudur ; Bana 19 yıllık bir aktif siyaset geçmişini, emeği, yaşanmışlığı kenarı koyarak sıfırdan başlamayı göze aldıran nedir? Bizler neden sıfırdan başlamayı göze alıyoruz? İstifa eden yüzlerce insana bunu düşündüren, yaptıran nedir? İnsanlar en azından bir kere kendine bunu sormalı. Bizler diyoruz ki ; iktidar olmak istemeyen bir yönetimin parti içindeki kör döğüşüne ortak olmak bununla zaman kaybetmek istemiyoruz. Biz şarkı dinlemek değil şarkı söylemek istiyoruz !

YENİ BİR YOL İNŞA EDECEĞİZ
Bir gün CHP Genel Sekreteri Recep Peker bir parti evrağına “partim” sözünü yazan Atatürk’e neden CHP yazmadığını sorar. Bence aldığı cevap günümüze ışık tutacaktır. Atatürk’ün cevabı “ Ne bileyim sonuna kadar CHP’nin benim partim olarak kalacağını ? ” olmuştur. İşte tam da bu noktada olduğumuzu hissediyoruz, görüyoruz. Nasıl ki doğrular adına ulu önder ben Osmanlı askeriyim mevcut yönetimin yanlışlarına itiraz etmeyeyim, sistemin içinde kalayım, işgale ses çıkarmayayım, şimdi zamanı değil demediyse yeni bir yol açtıysa onu örnek alanlar olarak bizler de yeni bir yol açmak gereğini duyuyoruz.

VEFAMIZ ATAMIZIN EN BÜYÜK MİRASINADIR
Bir yanda bizi dışarı atılması gereken safralar olarak gördüklerini nihayet açıklama cesareti gösterenler diğer yanda hiç aktif siyaset yapmamış elini taşın altına koymamış parti içinde olanları yaşamamış iyi niyetli CHP dostlarına, dostlarımıza diyoruz ki şimdi sahne tamamen sizlerin. Dokuz seçimdir başarıyı engelleyenler (!) olarak artık yokuz. Biz; gitme hakkımızı kullandık, kullanıyoruz. Parti içi kör döğüşün kimseye yararı olmadığı için koltukları, makamları, ünvanları, on yıllardır verdiğimiz emeklerimizi onlara bırakarak, yanımıza inancımızı , yüreğimizi ve ideallerimizi alarak
ayrılıyoruz. Zor olanı yapıyoruz. Hedefe giden yeni bir yol açmak için herşeyi geriye bırakıp sıfırdan başlamayı göze alıyoruz. Yaşanan sadece budur. Bizim için bir yandan safralarımızı temizliyoruz diyenlerle bir yandan da gitmeyin diyenlerin çelişkisi geleceğin gebe olduğu
gerçeğin en büyük muştasıdır. Vefamız da sadakatimiz de Atatürk’ün en büyük mirası olan memleketimize, milletimizedir. Geleceğimizi geri alacağız !

BAŞARACAGIZ !
BAŞARACAGIZ !
BAŞARACAGIZ !