SİYASET
Giriş Tarihi : 22-04-2021 13:02   Güncelleme : 22-04-2021 13:17

Elektrik faturalarından elde edilen kaynak yandaşa değil 3 milyon esnafımıza 1000 tl olarak dağıtılmalıdır

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Füsün Çetin; Ülkemizde 21 tane elektrik dağıtım şirketi bulunmakta bunlarsa ÇEÇEN , CENGİZ/LİMAK/ KALYON/ SABANCI, ZORLU , ÇALIK , KAZANCI başta olmak üzere ülkemizde son yirmi yılda yapılan bütün müteahhitlik işlerinde gördüğümüz bir elin parmaklarını geçmeyen yandaş sermaye tarafından işletilmektedir.

Elektrik faturalarından elde edilen kaynak yandaşa değil 3 milyon esnafımıza 1000 tl olarak dağıtılmalıdır

Geçtiğimiz aylarda kamuoyundan gelen tepkiler üzerine alınan karar sonrasında elektrik dağıtım tarifesinden bağış, sponsorluk, reklam ve tanıtım giderleri, ceza, temsil ve ağırlama giderleri, ilan ve dernek aidat giderlerinin yer alması kararından vazgeçmek zorunda kalan iktidar yandaş sermayeye sağlayamadığı bu  avantajdan ötürü çok rahatsız olmuş olmalı ki bu kez,. Elektrik Piyasası Kapasite Mekanizması Yönetmeliği Değişiklik Taslağı'ndan pandemide zorluk çeken elektrik şirketlerine 3 milyar liralık yardım taslağı hazırladı. Taslağın gerekçesinde pandemi ve ekonomik daralma nedeniyle elektrik tüketiminin azaldığı, elektrik üretim fiyatlarının düştüğü, bu nedenle de santrallerin zor durumda kaldığı ifade edildi. Yardım tutarının vatandaşların faturalarına yansıtılacağı dikkat çekici.
         Ülkemizde 21 tane elektrik dağıtım şirketi bulunmakta bunlarsa ÇEÇEN , CENGİZ/LİMAK/ KALYON/ SABANCI, ZORLU , ÇALIK , KAZANCI başta olmak üzere ülkemizde son yirmi yılda yapılan bütün müteahhitlik işlerinde gördüğümüz bir elin parmaklarını geçmeyen yandaş sermaye tarafından işletilmektedir.
İktidara çağrımız şudur;
Yüzbinlerce ailenin elektrik faturasını ödeyemediği için elektrikleri kesik iken
Yüzbinlerce ailenin elektrik faturası askıda fatura uygulaması ile yerel yönetimler ve duyarlı vatandaşlarımızın yardımı ile ödenirken
Kıraathaneler , okul kantinleri, cafeler , restoranlar, ve onlarca iş kolunda 1 yıldır dükkanını açıp iş yapamıyorken 
21 Yaşında evlatlarımız ümidimiz kalmadı diye intihar ederken
10 kg luk patates çuvalını kapmak için insanlar biri birini adeta ezerken
İktidarınızla yaptıkları iş birlikleri ile yaratılan soygun düzeniyle bu ülkenin yıllardır kanını emen ve çok uzun yıllar boyunca da emmeye devam edecek yandaş sermayeye gösterdiğiniz fedakarlığı artık açlıktan ölmenin eşiğine gelmiş vatandaşlarımız için yapmaya davet ediyoruz.
BİZ VATANDAŞ OLARAK BU 3 MİLYAR TL Yİ YİNE ELEKTRİK FATURALARIMIZLA ÖDEYELİM ANCAK ELDE EDİLEN BU KAYNAĞIN YANDAŞA DEĞİL  3 MİLYON ESNAFIMIZA 1000 TL  OLARAK DAĞITILMASI KOŞULUYLA. HALK OLARAK BEDELİ YANDAŞ KAN EMİCİ SERMAYE GRUPLARINA DEĞİL KURTULUŞ SAVAŞI RUHUYLA YİNE HALK İÇİN ÖDEMEYE HAZIRIZ.
Partimizin iktidarında yapacağımız ilk iş yıllardır adeta sülük gibi halkımızın kanını emen bu asalakların kurduğu harami düzeni yıkmak olacak.
 

HABER: AŞKIN OKTAY