SİYASET
Giriş Tarihi : 10-10-2020 18:59   Güncelleme : 10-10-2020 19:09

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Kongresi gerçekleştirildi

Bugün DEVA Partisi Adapazarı İlçe Kongresi gerçekleştirildi. Yapılan kongrede Ömer Aktaş, DEVA Partisi Adapazarı İlçe Teşkilat Başkanı oldu.

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Kongresi gerçekleştirildi

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Kongresi de gerçekleştirildi. Yapılan kongrede Ömer Aktaş, DEVA Partisi Adapazarı İlçe Teşkilat Başkanı oldu. Yapılan kongreye İl Başkanı Mehmet Erdoğan, ilçe teşkilat başkanları ve partililer katıldı. Yeterli çoğunluğun sağlanmasının ardından divan başkanlığı seçimleri yapıldı. Kongrenin divan başkanı olarak Ali Berke, yapılan oylama ile seçildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Adapazarı ilçe başkanı Ömer Bektaş,  Teşkilatlanmadan sorumlu başkan Ercan Başnuh ve Deva Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan bir konuşma yaptı.

“DEVA GÜVEN VERİYOR”

Ömer Aktaş, “İnsan hakları ihlalleri özgürlüklerin kısıtlanması toplumun nefes almasını zorlaştırıyor. Korku siyaseti v kavgalar hepimizi yordu artık. İşte ben bunun için DEVA dedim. Çünkü DEVA ifade özgürlüğü, basın özgürlüğü ortak akıl ve istişare diyor. Güven ve kardeşlik ikliminin yeniden oluşturulması için DEVA dedim. DEVA her kesime güven veriyor, güven diyor. Son bir yılda iyi eğitim almış 230 bin kişi bu ülkeyi terk etti. Beyin göçü veriyoruz. Tarih boyunca Semerkant, Kahire, İstanbul gibi merkezler düşünce ve İfade özgürlüğün değer verdiği ölçüde düşünürler için cazibe merkezi haline gelmiştir. Bursa’nın, İstanbul’un yeniden aynı cazibeyi yakalayacağına inandığım için DEVA dedim. ÜLKESİ için benimle aynı duyguları paylaşan dostlarım. Aynı dertleri dertlenen arkadaşlarım. Bu zorlu mücadelede yanımda olacak dostlarım. Sefayı değil cefayı paylaşmak için bir araya gelmiş Adapazarı sevdalıları hayalini kurduğumuz ülke için üzerimize düşeni yapacak ve çok çalışacağız. Adapazarı’nda girilmedik ev bırakmayacağız. Hayalleri kırılmış bir topluma yeniden hayal kurmayı öğreteceğiz” dedi.

 

5 BİN ÜYE

Ercan Başnuh, “ Partimizin kuruluşundan itibaren, gönüllü olarak çok fazla kişi partimize üy oldu. Biz çalışmalarımızı genişleteceğiz ve ilçe teşkilatlarımıza bulunduğu ilçenin nüfusuna göre üye sayısı vereceğiz. İlçe teşkilatlarımız çalışacaklar. Bizim ilk altı ayda Sakarya da üye hedefimiz 5 bindir. Bunun için çok fazla çalışacağız” dedi.

DEMOKRASİ ÇERÇVSİNDE SEÇİMLER

İl Başkanı Erdoğan, partilerinin geçen haftadan itibaren ilçe kongrelerine başladığını ifade ederek, “Başarılı ve demokrasi çerçevesinde seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tüm teşkilatlarımıza başarılar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek liste ile girilen seçimlerde Ömer Aktaş, başkan seçildi./Nazile Akarsu

 

AKTAŞ'IN YÖNETİM KURULU İSE ŞU ŞEKİLDE;

Mikail Kalender, Ahmet Kadir Dayal, Yekta Cem Sunman, Emrah Alantar, Tuğba Kesici, Alihan Filicioğlu, Hakan Tunç, Ahmet Terzi, Raif Öztürk, Yunus Uzun, Cengiz Üstün, Rüçhan Aydın, Cengiz Aktay, Nail Duman, Ali Köse, Belgin Altan, Selim Kartal, Nedim Erşen, Sedat Hacısadıkoğlu, Cem Özcan