GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2020 00:25   Güncelleme : 03-09-2020 00:25

CUMHURİYET HALK PARTİSİ BASIN BÜLTENİ

01 Eylül Salı günü Arifiye belediye meclis toplantısını belediye kültür merkezi toplantı salonunda gerçekleştirdik.

 CUMHURİYET HALK PARTİSİ BASIN BÜLTENİ

Ferudun ADIYAMAN Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye Belediye Meclis Üyesi,   01 Eylül Salı günü  Arifiye belediye meclis toplantısını belediye kültür merkezi toplantı salonunda gerçekleştirdik.
Toplantıda gündem dışı söz alarak 30 Ağustos Zafer bayramıyla ilgili görüşlerimi paylaştım “30 Ağustos Zafer bayramı 98.yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyorum. Gönül isterdi ki bu bayramımızı ve diğer milli bayramlarımızı eskiden olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde kutlayabilseydik. Tüm iş yerlerinin bayraklarını astığı, fener alaylarının düzenlendiği ve Mehmetçiğimizin askeri törenler düzenlediği bayramlar olabilseydi.
      Alevi kardeşlerimizin oruçlarını Allah kabul etmesini diliyor, tüm İslam aleminin Muharrem ayını kutluyorum.
      Bu gün ayrıca 1Eylül dünya barış günü, adıyla da tüm dünyanın barış içinde yaşamasını diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi “YURTTA BARIŞ, DÜNYADA BARIŞ”
     Çevre kirliğine büyük etki eden atık yağların toplanmasıyla ilgili belediyenin çalışmalar başlatmasını talebimi dile getirdim.
     İlçemiz kadınlarının evlerinde ürettikleri ürünleri sergileyip satabilecekleri bir mekânın kadınlarımıza tahsis edilmesiyle ilgili yazılı önergemizi belediye meclis başkanlığına verdik.