SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2020 10:34   Güncelleme : 09-09-2020 12:00

CHP'nin 97. kuruluş yıldönümü

CHP Sakarya örgütü İl Başkanı Ecevit Keleş önderliğinde , CHP'nin 97. kuruluş yıl dönümü nedeniyle kent meydanında Atatürk büstüne çelenk sundu.Törene CHP PM üyesi Ayça Taşkent ve Kadın Kolları MYK Üyesi Azize Çeroğlu'da katıldı.

CHP'nin 97. kuruluş yıldönümü

 İl Başkanı Ecevit Keleş; Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılan Ulusal Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlanmasından, “Atatürk ve silah arkadaşlarının” Sevr’i parçalayıp tarihin çöp sepetine atmasından sonra, sıra Türkiye’nin siyasi açıdan inşa edilmesine gelmişti. İşte o aşamada, 9 Eylül 1923 günü Cumhuriyet Halk Partisi kuruldu.

Mustafa Kemal Atatürk, CHP üyesi olmayı ‘Yüksek ideal ve değerlere sahip büyük bir parti ailesinin, bir birine samimi arkadaşlıkla bağlı üyeleriyiz’ şeklinde açıklamıştı. Unutmayalım ki, Cumhuriyet Halk Partisi hepimizindir. Her köken ve inançtan tüm insanlarımızındır. Ancak özellikle, çocuklarımızın ve geleceğimizin partisidir.

Dünya döndükçe CHP var olacaktır, CHP var oldukça ülkemizin tam bağımsızlığı ve Cumhuriyet devrimleri güçlenerek yaşayacaktır.

97. yılımızı coşku ve inançla kutladığımız bu anlamlı günde başta Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu mücadeleye emek verenleri minnet ve saygıyla anıyorum.