SİYASET
Giriş Tarihi : 01-09-2020 21:05   Güncelleme : 01-09-2020 21:05

CHP’li kadınlar fındık topladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Serdivan Kadın Kolları, imece usulü yardımı hatırlatarak, örnek bir alan çalışması yaptı. Uzunköy’de fındık bahçesine giren CHP’li kadınlar, gün boyu işçilerle birlikte fındık topladı.

CHP’li kadınlar fındık topladı!

CHP Serdivan Kadın Kolları’na, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu’da eşlik ederken, ilçe kadın kollarını bu anlamlı alan çalışmasından dolayı kutladı. CHP Serdivan Kadın Kolları Başkanı Senem Yıldırım, yardımlaşmanın önemine değinerek, “Mahalle mahalle gerçekleştirdiğimiz alan çalışmalarımızdan birini Uzunköy’de gerçekleştirdik. Bölgenin ağırlıklı olarak geçim kaynağı fındık. Bizde hem üreticimizin, hem de fındık işçilerimizin yanında onlarla birlikte fındık topladık. İmece usulü yardımlaşmanın önemine dikkat çekmek istedik. Hem fındık toplayarak üreticimizin, işçimizin yükünü azalttık, hem de üretici ve fındık işçilerimizin sorunlarını ve beklentilerini dinledik” dedi.

Yıldırım, alan çalışmasında kendilerini yalnız bırakmayan İl Kadın Kolları Başkanımız Azize Çeroğlu’na, Uzunköy Mahalle muhtarı ve kendilerine hanelerini açan mahalleliye teşekkür etti.