SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-02-2021 20:29   Güncelleme : 26-02-2021 20:58

CHP'li isim faturaları paylaştı: Fahrettin Koca'nın 'ticari sır'ı ortaya çıktı!

CHP Ankara milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gizlediği 'ticari sırrı' açıkladı. Emir'in paylaştığı belgelere göre aracı firma, bedelsiz aldığı 1 milyon doz aşıyı, DMO’ya 12 milyon dolara satmış.

CHP'li isim faturaları paylaştı: Fahrettin Koca'nın 'ticari sır'ı ortaya çıktı!

.

GERÇEK GÜNDEM - CHP Ankara milletvekili Murat Emir, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın gizlediği 'ticari sırrı' açıkladı. Emir'in paylaştığı belgelere göre aracı firma, bedelsiz aldığı 1 milyon doz aşıyı, DMO’ya 12 milyon dolara satmış.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bedava aşıya ödeme yapıldığını söyleyerek Fahrettin Koca'dan açıklama istemiş; Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Özellikle bu dönemde dünyada aşı savaşının yapıldığı bir dönemi yaşıyoruz ve ülkeler arası ticari sır olarak kalması gereken bilgilerin ifşa edildiğini görüyoruz. 

Ülkeler arasında bunun ilişkileri etkileyebileceğini ve ücret ve benzeri noktalarda bunun ticari sır olarak kalmasını sözleşmeye de konduğunu ve bu nedenle de fiyatı özellikle söylememiştim ama şunu ifade etmiştim:

Biz aşıyı dünyadaki bütün ülkelerin aldığı fiyattan en ucuza alan ülkeyiz. Bu iddiamın halen arkasındayım. Bu, ülkeler arası karşılıklı sözleşmeyle de ticari sır olarak korunması gereken bir durumdu." demişti.

Murat Emir, twitter hesabından yaptığı açıklamada "Aracı firma, bedelsiz aldığı 1 milyon doz aşıyı, DMO’ya 12 milyon dolara satmış. İşte bakanın söylemekten çekindiği satışın da faturaları." dedi.

İşte Emir'in paylaşımı ve olay yaratacak faturalar: