SİYASET
Giriş Tarihi : 22-07-2020 14:41   Güncelleme : 22-07-2020 20:47

CHP Sakarya Kadın Kolları Bizi zorlamayın ’Ada Ekspresi’nin Gara Gelmesine Engel Olmayın..

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş'inde katıldığı, CHP Kadın Kolları üyeleri Azize Çeroğlu Başkanlığında Gar önünde bir araya gelerek, Ne Yazık ki, Pandemi nedeniyle bir süreliğine ara verilen “Ada Ekspresi’nin çalışmasına engel olarak Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem Yüce olduğu gördük.

CHP Sakarya Kadın Kolları Bizi zorlamayın ’Ada Ekspresi’nin Gara Gelmesine Engel Olmayın..

CHP Sakarya Kolları Başkanı Azize Çeroğlu öncülüğünde ve Adapazarı kadınları Cumartesi günleri yağmur, kar demeden 18 hafta gar meydanına önünde ‘’Vagon Fabrikası var, Tren Garı var ama treni yok’’ diyerek, Trenin gelmesine engel olan zamanın Belediye başkanı olan Zeki Toçoğluna duyurmak için ses oldular.

Ada Treni için yaptıkları eylemin tamamen siyaset üstü olduğunu söyleyen Çeroğlu, "Çeroğlu "Biz 18 hafta burada eylem gerçekleştirirken ısrarla şunu söyledik; Bu yapmış olduğumuz eylem tamamen siyaset üstü. Bu eylem, Sakarya halkının yararına olan bir eylem. Sakarya yararına yapılacak her eylemde biz bu alanda olacağız dedik, oldukta. Önce TÜVASAŞ dedik TÜVASAŞ gitti, Gar dedik seçim yatırımı olarak seçime 3 gün kala getirdiler. Ondan sonra da ülkemizde ve dünyada Kovid-19 nedeniyle sosyal mesafenin korunması gerekçesiyle seferden kaldırılan trenlerin başlamaması bize çok manidar geliyor." dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Ekrem Yüce ise mecliste farklı bir açıklama yapmıştı. Yüce mecliste, “Pandemi nedeniyle yolcu yok yolcu. Ne yapacaksınız, 'Boş gidip gelsin mi' diyeceksiniz. Yolcudan dolayı bir duraklama oldu” demişti.

“Biz Ada Treni’nin buraya gelmesi için çok uğraş verdik.
İnsanların ucuz ulaşımı için çok güzel bir olanak. Bunu kaldırmanın kime, ne faydası var Trenin şehrimize gelmesi için eskisinden daha ciddi bir şekilde eylemlerimizi yapacağız ve o tren buraya gelecek ya gelecek diyor..

Çeroğlu, "Bayram arefesinde insanların hem cebine, hem gönlüne dokunarak lütfen trenimizi Adapazarı Garı'na getirerek ikinci bir bayram yaşatın, bizde sizleri alkışlayalım" diye konuştu.