GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2020 13:17   Güncelleme : 14-11-2020 13:17

Berat Albayrak'ın görevden aldığı isimleri Erdoğan yeniden atadı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Sayıştay savcılıklarına 4 atama yaptı. Atanan isimlerden bazıları istifa eden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından daha önce görevden alınan isimler.

Berat Albayrak'ın görevden aldığı isimleri Erdoğan yeniden atadı

Geçen ocak ayında Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda çok sayıda bürokrat görevden alınmıştı. Erdoğan’ın onayıyla gerçekleşen görevden alınma kararları 8 Ocak’taki Resmi Gazete’de yayımlandı.

Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Berat Albayrak’ın bakan olduğu dönemde gerçekleşen bu görevden almalar dikkat çekmişti. Görevden alınan 20’ye yakın üst düzey bürokrat arasında Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ali Karatürk de vardı. Karatürk dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcılığı’na atandı.

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak da görevinden alınan isimler arasında yer aldı.

Çolak dün Erdoğan tarafından Sayıştay Savcısı olarak atandı. Savcılığa atanan bir diğer isim Ertan Erüz, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda yönetici olarak görev yapmıştı.Mustafa İlhan da Sayıştay Savcısı olarak atandı.