SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2021 16:33   Güncelleme : 18-05-2021 16:33

Başkan Sevindik’ten 19 Mayıs Mesajı

Gelecek Partisi Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik 19 Mayıs Gençlik ve Spor bayramı sebebiyle mesaj yayınladı.

Başkan Sevindik’ten 19 Mayıs Mesajı

Yayınladığı mesajda İl Başkanı Fatih Sevindik şunları söyledi;”19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca ve ‘Kurtuluş’a dönüştüğü tarihtir.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlattığı bu günün, aynı zamanda, istikbalimizin sembolü olan gençlerimize ‘Gençlik ve Spor Bayramı’ olarak armağan edilmesi son derece anlamlıdır. Türkiye Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet edilmiştir ve ülkemizin geleceği, kendini her anlamda çok iyi yetiştirmiş gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Gençlerimize güveniyor, 102 yıl önce yakılan bağımsızlık meşalesini layıkıyla geleceğe taşıyacaklarına inanıyoruz.” dedi.

Ve son olarak başkan Sevindik;”19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı yürekten kutluyor, bu vesileyle Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Milli mücadele ruhuna sahip, aklı hür, vicdanı hür gençlerimizi en kalbi duygularımla kucaklıyor ve selamlıyorum. “ diyerek gençliğe iyi dileklerde ve temennilerde bulundu.