GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-04-2021 00:47   Güncelleme : 27-04-2021 00:47

Babacan: “Kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, koronavirüs salgını nedeniyle alınan tam kapanma kararına ilişkin, “kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı. Ve tabii ki etkin aşılama programıyla da beraber kapanmalıdır” dedi.

Babacan: “Kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı”

Babacan, sosyal medya hesabından yaptığı video paylaşımda, Partisinin Genel Merkez Başkanlık Kurulu toplantısının ortasında bugünkü kapanma kararlarını duyduklarını belirterek, “biz zaten DEVA Partisi olarak en az 2 haftalık bir kapanmanın gerekli olduğunu söylüyorduk” ifadesini kullandı.

Babacan, şöyle devam etti:

“Bu Türkiye için ülkemiz için gerekli ancak kapanmayla beraber vatandaşlarımıza bir destek paketinin de açıklanması gerekiyordu. Bütün dünya bunu böyle yönetiyor. Kapanıyor ama aynı zamanda vatandaşına doğrudan destek veriyor. Küçük işletmeler, esnaf, gündelikle geçinenler, günlük kazanıp günlük harcayanlar tüm o vatandaşlarımız şu anda 3 hafta boyunca mağdur kaldılar. Biz hükümetten acilen bir destek paketi açıklanmasını bekliyoruz şuanda. Kapanma ancak destek paketi ile beraber olmalı ve tabii ki etkin aşılama programıyla da beraber kapanılmalıdır."

 

Kumru Tulgar/ AJANSBİZİM