GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2020 15:24   Güncelleme : 09-07-2020 15:24

Askeri bölgede patlama

SON DAKİKA - Sakarya'da bir patlama daha meydana geldi.

Askeri bölgede patlama

Bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı sevk edildi. Bölgede yaralıların olduğu tahmin ediliyor.  Adapazarı Taşkısığı bölgesinde bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda ambulans ve iftaiye ekibi sevk edildi. Patlalmada ilk belirlemelere göre 3 asker şehit oldu, 6 kişi yaralandı. 

YENİSAKARYA Gazetesinin haberinde; İddiaya göre patlama, havai fişek fabrikasından çıkarılan havai fişekleri imha etmeye götüren kamyon patladı.
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın açıklamasına göre, patlamada 3 asker şehit oldu, 6 yaralı var. 
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada; İkisi patlayıcı madde imha timinden olmak üzere üç jandarma personeli şehit olduğu, ikisi ağır olmak üzere 6 jandarma personelinin yaralandığı bildirildi. 
Patlamanın, Hendek'teki havai fişek fabrikasındaki patlayıcı malzemelerin imha edilmek üzere Taşkısığı'nda kontrollü şekilde patlatılması için nakledildikten sonra, kamyondan indirilirken meydana geldiği öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şehit ve yaralıların olduğu patlamayla ilgili incelemelerde bulunmak üzere Hendek ilçesine geliyor.

SOYLU'NUN AÇIKLAMALARI
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, beraberinde Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'le Sakarya'daki patlamanın yaşandığı bölgeye geldi. Soylu ve Çetin, alan üzerinde helikopterle incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Soylu, 3 askerin şehit olduğu patlamada yaralanan 11 jandarma personeli ile kamyon şoförünün tedavi altına alındığını bildirdi.

Bakan Soylu açıklamasında yaşanan patlama sonrası bugüne kadar 15 tonluk bir patlatma işlemi gerçekleştirildiğini, bu mühimmatların usul içerisinde imha edildiğini bildirdi.