SİYASET
Giriş Tarihi : 18-05-2021 15:56   Güncelleme : 18-05-2021 15:56

Ali Gökpınar'dan 19 mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Partisi Arifiye İlçe Başkanı Ali Gökpınar; Milli mücadelenin başladığı 19 Mayıs bağımsızlık, özgürlük, cumhuriyet ve demokrasi özlemiyle yanan, işgale-işgalcilere karşı boyun eğmeyen mazlum bir halkın yeniden ayağa kalkışıdır. Ulu Önder Atatürk 19 Mayıs’ta Samsun’a ayak basarak kurtuluş meşalesini yakmış, bir ülkenin makus talihini değiştirmiştir. Ulusumuz, kadını erkeği, genci, yaşlısı, çocuğuyla topyekûn tarihin akışını değiştiren, dünyaya örnek teşkil eden bir mücadele vermiştir.

Ali Gökpınar'dan 19 mayıs mesajı

  Ancak, son yıllarda ulusumuzun içeride egemenliğinin, dışarıda bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyet değerleri, milli bayramlarımızla beraber sistematik bir şekilde belleklerden silinmeye, unutturulmaya, içi boşaltılmaya çalışılmaktadır. Cumhuriyetin, demokrasinin ve hukuk devletinin karşısındaki en büyük tehdit, sözde “milli irade” adı altında siyaseti ve devleti tekeline almaya çalışan AKP iktidarıdır. Özgürlükçü ve çoğulcu demokrasiyi tehdit eden siyasi iktidar, Başkanlık sistemi adı altında tek adam yönetimini getirmiştir. AKP iktidarı, yasallık görüntüsü altında hukuksuzluğu, devleti yönetme görüntüsü altında keyfiliği, kalkınma görüntüsü altında rant paylaşımını topluma dayatan bir düzen kurmuştur.
    Ülkemizde baskıcı bir rejime karşı güçler ayrılığını, çoğulculuğu ve barış içinde bir arada yaşama kültürünü savunacak yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç vardır. Cumhuriyet Halk Partimiz, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu ortamda tarihi sorumluluğunun farkındadır. Ulu Önder Atatürk, 19 Mayıs’ı gençlere armağan etmiştir. Şimdi bize düşen en büyük görev, ulusumuzun bu onurlu mücadelesini, gururla ve minnetle gelecek nesillere aktarmak; Atatürk’ün kurduğu laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan yürümektir.
   Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs 1919 bir varoluş destanıdır ve bu destanı kimse unutturamaz. Gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve spor Bayramı’nı kutluyor; bu vatan için canını vermiş tüm şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyorum.