GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-07-2020 20:46   Güncelleme : 28-07-2020 20:46

Ali Erbaş haddini bil, istifanı ver

Atatürkçü Düşünce Derneği Sakarya Şube Başkanı Aslıhan Ateş, Atatürkçü düşünce derneği Sakarya şubesi olarak, diyanet işleri başkanı Ali Erbaş hakkında, Atatürk’e hakaret, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmekten suç duyurusunda bulunduğumuzu bildirmek isteriz.

Ali Erbaş haddini bil, istifanı ver

ATEŞ; Lozan barış antlaşmasının yıl dönümünün kutlanmasına yasak getirilmesi, ADD genel merkezinin anıtkabir'e alınmak istemeyişinin ardından Ayasofya açılışında Atatürk’e yapılan hakaret ülkemizdeki şeriatçı zihniyete cesaret vermiştir.

 

ADD  genel merkez ve şubelerine, Lozan için kutlama yapılması "pandemi" sebep gösterilerek yasaklanırken, aynı gün İstanbul’da mollalar yürümüş, Ayasofya’da ise yüzlerce insan bir araya getirilmiştir.

 

Albayrak gurubuna ait olan "gerçek yaşam" dergisinde ise hilafet çağrısı yapılmıştır.

 

ADD olarak oluşturulan tabloyu görüyor ve uyarıyoruz; Türkiye cumhuriyeti laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kurulmuştur ve kurucu ebedi önderi gazi Mustafa Kemal Atatürk tür. Bu değerlerle oynayanlar, bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne zarar verir. Laiklik, inançlı ya da inançsız her yurttaşın din ve vicdan hürriyetinin teminatıdır.

 

Mustafa Kemal'e, Ayasofya açılışında yapılan lanetleme ise alçaklığın, saygısızlığın ve nankörlüğün en büyüğüdür. Haddini aşan ali erbaş'a hatırlatmak isteriz; Atatürk’ün sayesinde bu ülkede ezan okunuyor, namaz kılınıyor, herkes dilediği inancın gereğini yapabiliyor. İstanbul’u işgalden kurtaran da Ayasofya’yı kayıtlara "cami" olarak yazdıran da Mustafa Kemal!!

 Ali Erbaş haddini bil, istifanı ver!