GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-06-2020 12:33   Güncelleme : 18-06-2020 13:51

AKP'li başkana bıçaklı saldırı... Şoförü ağır yaralandı

AKP'li Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer, T.S. adlı şahsın bıçaklı saldırısına uğradı. Sezer, saldırıyı hafif sıyrıklarla alatırken, şoförünün ağır yaralandığı bilgisi verildi. Şoför Ünal Çelebi'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

AKP'li başkana bıçaklı saldırı... Şoförü ağır yaralandı

Akşam saatlerinde Gevaş Futbol Sahası yakınlarında meydana gelen bıçaklı saldırının, Van'ın Gevaş Belediye Başkanı Murat Sezer'in sahanın yanındaki kilit taşı üretim fabrikasını gezdiği sırada gerçekleştiği bildirildi. 

T.S. isimli kişi tarafından gerçekleştirilen saldırıda Sezer'in şoförü Ünal Çelebi de yaralandı. Çelebi'nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenilirken, başkan Sezer'in hafif sıyrıklarla atlattığı söylendi.

Başkan Sezer saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Kilit taşı fabrikasını açmaya hazırlanıyorduk. Ben de son hazırlıkları incelemek için gitmiştim. O sırada bize saldırdı. Saldırıda şoförüm Ünal Çelebi aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. Şu an hayati tehlikesi devam ediyor. Ben ve polis korumam ise hafif sıyrıklarla atlattık. Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle bizler hastaneye gittik. Şahsın bizden menfaat temin edemediği için saldırdığını düşünüyorum."