YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2020 20:55   Güncelleme : 06-01-2020 23:11

Akbay; Paris Gezisini Kabul Etmedi

Adapazarı Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’nun başkanlığında, meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

 Akbay; Paris Gezisini Kabul Etmedi

Meclis toplantısının başında, Adapazarı Belediyesi’nin yeni çalışma dönemi için belirlenen 32 projede 2019 yılı içerisindeki gelinen noktaları ve hedefleri paylaşan Başkan Mutlu Işıksu, çalışma sürecine katkı sağlayan meclis üyelerine teşekkür etti.

CHP Adapazarı Belediyesi meclis üyesi Haluk Akbay; Söz alarak, Tarihten günümüze Adapazarı’nda yaşayan Dünya şampiyonu olmuş sporcuların isimlerini ve biyografilerinin resimlerinin park ve spor sahalarında kullanılmasını istedi.

Tarihten günümüze Adapazarı’nda yaşayan Dünya şampiyonu olmuş sporcuların isimlerini ve biyografilerinin belirli yerlerde yeni nesil aktarmak bu vesile ile toplumu toplum yapan, insanı insan yapan bir değer olan vefamızı yerine getirmek amacıyla;

Sporcularımızdan,

(1924-2014) 1956 ve 1960 yıllarında olimpiyatlarda greko-romen branşta altın madalya kazanmış milli güreşçimiz Mithat Bayrak,

(1961……..) Milli Güreşçimiz Erol Kemah

(1964……..) Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner

(1983……..) 2012 Süper Sport Dünya şampiyon Kenan Sofuoğlu  

İlave olarak, Ünlü Edebiyatcı ve Sanatçılarımızın da isimlerinin bulunduğu park ve spor alanlarına verilmesi konuşunda meclise öneri getirdi.

Akbay; Paris Gezisini Kabul Etmedi

20 Kasım’da 2020 ‘’Dünya Çocuk Hakları Sokağı’’projesi ’Çocuk Dostu Kent’’ ödülünü kazanması taktire şayan ve bizlere de onur ve gurur veren bir çalışmadır.

Bu projede Başta başkanımız Mutlu Işıksu olmak üzere emeği geçen tüm çalışanları kutlar ve teşekkür ederim.

Sayın başkanımız nahif ve ince düşüncesi ile meclis üyelerinin de katılmasını uygun görmesi beni mutlu etti. Kendisine teşekkür ederim.

Fransa’nın başkenti Paris de verilecek bu ödülü almak için emeği gecen isimlerin gitmesini şahsım adına uygun görmekteyim.

Ama; Ülkemiz ve Sakarya’miz da ekonomik krizin hızla büyüdü bir ortam da 12 kişi ile gidilecek olan Paris yolculuğunun Belediyemize yükü tahminen 15.000 Avro’dur.

Bu gezi için şahsımın prensipleri ile örtüşmediğinden katılmak istemediğini ve bu nedenle özrümün kabul edilmesini başkanımız Mutlu Işıksu’ya arz ettim dedi.

Hikmet Metin Çavdar