EĞİTİM
Giriş Tarihi : 19-12-2019 18:45

Aday Öğretmenler Oryantasyon Eğitiminde

İlçemize atanan aday öğretmenler hizmet içi eğitim faaliyetleri kapsamında değişik etkinliklere katılıyorlar.

Aday Öğretmenler Oryantasyon Eğitiminde

Bu kapsamda Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Tanıtımı Dersini uygulamalı olarak Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret ederek işlediler. Ziyarette aday öğretmenlere şube müdürü Ahmet KIVCI eşlik ederek Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki birimlerin görev alanları ile ilgili öğretmenlere bilgi verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun BAKIRTAŞ öğretmenlere yaptığı konuşmada öğretmenlik mesleğinin kutsallığından bahsederek, başlangıçtaki heyecanlarını kaybetmemeleri temennisiyle görevlerinde kendilerine başarılar diledi.

            Öğretmenler Eğitimin ikinci aşaması olan Tecrübeyle Buluşma Dersi kapsamında Atatürk İlkokulu emekli müdürü Müdür TURAN ile bir araya geldiler. Tecrübelerinden ve anılarından bahseden Müdür TURAN ile sohbet oldukça keyifli geçti.

            Eğitimin kendileri için oldukça keyifli ve verimli geçtiğini belirten öğretmenler böylesine büyük bir camianın ferdi olmaktan büyük bir gurur duyduklarını ve kendileri ile yakından ilgilenen tüm Milli Eğitim Müdürlüğü personeline teşekkür ederek Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden ayrıldılar.