KULİS HABER
Giriş Tarihi : 22-02-2021 09:04   Güncelleme : 22-02-2021 09:21

21 YÜZYIL BELEDİYECİLİĞİ NASIL OLMALI, YENİ NESİL BELEDİYECİĞİ NEDİR ?

Adapazarı belediyesi Meclis üyesi Haluk Akbay; Mustafa Kemal Atatürk’ün ışığında kurucu değerlere, cumhuriyete ve demokrasiye saygılı akla bilime, sanata, teknolojiye, eğitime ve çevreye öncelik veren ve kaynak aktaran bir yönetim anlayışıdır.

21 YÜZYIL BELEDİYECİLİĞİ NASIL OLMALI, YENİ NESİL BELEDİYECİĞİ NEDİR ?

Adapazarı belediyesi Meclis üyesi Haluk Akbay; Belediye başkanları öncelikle Şeffaf olmayı hesap verebilir olmayı ve katılımcı anlayışı kendisinde sindirmelidir.

      Başkanlar kentin moderatörü olarak; tüm iletişim kanallarını kullanarak yönetime destek verenlerin görüşlerine talepkar olması gerekir. Böylece Katılımcılığı sonuna kadar kullanmalıdır.

     Bileşim teknolojilerini kullanarak belediye hizmetlerinin internet ortamına taşınması insanların gündelik hayatını oldukça kolaylaştırmalıdır.

     Bugüne kadar alışa geldiğimiz asfalt döken, çöp toplayan, sokak ve mahalleri güzelleştirme, spor sahaları etkinler artık yeterli değildir. Bunlar yapılması gerekenler olduğu  için halk önceliklerini seçmede başkana verdikleri yetki ile yapılmalıdır.

    Yeni nesil belediyecilikte çevrenin kalkınmasına, çoğulculuk ve katılımcılıkla yapılan, yap boz anlayışı ile değil uzun vadeli makro planlarla hareket etmelidir.

     Kimsesizlerin kimsesi olabilen rencide etmeden dezavantajlı guruplara sahip çıkan sosyal belediyecilik anlayışıdır.

     Spordan, sanata, teknolojiden inovasyona, markalardan turizme kadar var olan kurumlarla birlikte kenti marka yapma anlayışında olmalıdır.

     Kadınların, çocukların engellilerin ve her kesimin kendini özgür mutlu ve huzurlu hissedeceği seslerin dinlendiği bir yönetim anlayışı olmalıdır.

    Özenli yönetimim anlayışında SAYGI TEMEL düşüncedir. Doğaya saygı, emeğe saygı, tarihe saygı, Bilime saygı, kente saygı, değerlerimize saygı, İNSANA SAYGI

  BEN YAPTIM OLDU… ZİHNİYETİ ARTIK HAYATIMIZDAN ÇIKMALI…